Nepřehlédněte zajímavé odkazy!

13.04.2012 18:06
Vážení a milí návštěvníci! V sekci Zajímavé odkazy najdete přesně to, co slibuje její název. Vybrali jsme užitečné rádce pro výběr skvělé knihy přesně pro vás „na míru“! Uspokojí ty, co hledají tip na něco čtivého (třeba super detektivku), i ty pátrající po netradičních formátech (třeba mluvené...

Vaše Obecní knihovna má nový web!

13.04.2012 18:05
Vaše Obecní knihovna má nové internetové stránky. A má z nich velkou radost. Věříme, že se vám líbí, najdete zde vše potřebné a budete se často a rádi vracet, abyste zjistili, co je nového, které knížky přibyly a jaké akce chystáme. Vaše knihovnice
<< 3 | 4 | 5 | 6 | 7

Knižní tipy

František Antonín hrabě Kostka z Kostky je potomek šlechtického rodu, žijící v New Yorku. Po pádu komunistického režimu se s americkou manželkou Vivien a dcerou Marií (III.) vrací do Čech, aby převzal rodové sídlo. Kromě zámku „zdědí“ hraběcí rodina i personál: zpátečnického kastelána, hypochondrického zahradníka a kuchařku, která si ráda cvakne a občas to přežene.
Chudobný navrátilec, krkolomně navazující na slavný rodokmen, emigrantství, místní zemitost, zámek jako konkurenceschopná atrakce, kníže Schwarzenberg, zpěvačky Cher a Helenka Vondráčková, to jsou motivy, z nichž autor, profesí kastelán, upředl sérii panoptikálně komických situací. V deníku Marie III., posledního potomka rodu, nenajdete sex, násilí, vraždy ani hluboké myšlenky. Má jedinou ambici: pobavit čtenáře!