Třetí ročník pasování prvňáčků na čtenáře

02.07.2018 21:25

V pátek 22. 6. 2018 v 15.00 hodin proběhlo historicky třetí akce ,,Pasování prvňáčků na čtenáře". Opět jsme se sešli s prvňáčky, jejich rodiči, paní ředitelkou školy a paní učitelkou prvňáčků ve třídě ZŠ Bystročice. Na svá královská křesla usedli také paní královna a pan král. Všichni si tentokrát od nás vyslechli pohádku s hádankou, na kterou děti ihned uhodly správnou odpověď, byly vyzkoušené z písmenek a potom už jednotlivě každý sám za sebe přečetl kousek z knížky. Po splnění tohoto úkolu, přistoupily k panu králi, klekly na polštářek a pan král je poklepáním meče na rameno pasoval na čtenáře. Od paní královny dostaly spoustu dárečků. Všechny děti moc pěkně četly a snad se po prázdninách s některými setkáme u nás v obecní knihovně.

Doufáme, že se akce všem líbila, můžete se podívat ve fotogalerii na spoustu fotek z akce.

Vaše knihovnice Pavla a Monika