ZAJÍMAVÉ ODKAZY

Čtení a literatura

Ptejte se knihovny je velmi chytrá služba. Do 48 hodin zodpoví jakékoliv vaše otázky. Síly přitom spojují české knihovny.

BiblioHelp: biblioterapie na webu „podává záchranný kruh“ každému, kdo má nějaké trápení. Kruh má v tomto případě podobu knihy, která pomůže, poradí, pohladí, informuje, povzbudí. Tedy všechny ty zázračné věci, které knihy mimoděk i cíleně umějí.

Celé Česko čte dětem se zaměřuje na podporu čtenářské gramotnosti dětí a mládeže, ale také na propagaci hodnotné literatury a budování pevných vazeb v rodině prostřednictvím společného čtení.

Centrum detektivky je určeno čtenářům klasických i moderních detektivek.

Čítarny propagují dobré knihy pro všechny věkové kategorie a informují o dění kolem čtení a literatury.

Čtení pomáhá nabízí seznam krásných knih ke čtení, pro vaše pohodlí rozdělených do tří kategorií podle věku čtenářů

ČteSyRád - Čtenářův sympatický rádce funguje jako „virtuální knihovník“, nebo hodně sečtělý kamarád/ka, chcete-li. Podle Vámi zvolených kritérií vybere ty nejlepší knihy právě pro Vás.

iLiteratura poskytuje zpravodajství o literatuře z celého světa.

Knihovnice ze sebe sype stále nové nezávislé recenze knih nejrůznějších žánrů. Píší je sami čtenáři.

Kosmas je nejznámější a největší české internetové knihkupectví. Tištěné knihy nabízí se slevou 10-15 % a občas i vyšší. Zajímavá je i nabídka e-knih.

Literárni.cz je portál o novinkách v české i světové literatuře, zajímat bude zejména odborníky a studenty lingvistických a literárních oborů.

Pitaval je databáze detektivní, špionážní a thrillerové literatury včetně antikvariátu s možností nákupu knih tohoto žánru za slušné ceny.

Portál české literatury je určen k propagaci české literatury. Zpřístupňuje především informace o žijícíh a v současné době tvořících literátech a jejich díle.

Vaše literatura je literární magazín, který přináší zajímavé články o domácí a světové literatuře. Zaměřuje se jak na literaturu pro dospělé, tak na literaturu pro nejmenší čtenáře, komiksy i odborné čtivo.

 

Elektronické a zvukové knihy

E-knihy pro knihovny  je webová stránka, vytvořená pro knihovny a knihovníky, která umožňuje z jednoho rozhraní přístup na nabídky nejrůznějších poskytovatelů e-knih zdarma, k vypůjčení nebo k zakoupení.

E-knihovna umožňuje stahovat zdarma elektronické verze vybraných titulů. Děkujeme Městské knihovně v Praze:-).

Google knihy nastřádaly již opravdu velkou knihovnu. Najdete v ní náhledy i plné texty milionů knih z knihoven a vydavatelství celého světa. V češtině i mnoha dalších jazycích.

Palmknihy žijí elektronickými knihami. Šíří nejen informace o této „novince“, ale také samotné e-knihy.

Audioknihy nadchnou všechny příznivce zvukových knih. Najdete zde novinky z této oblasti i soubory ke stažení.

Čtenářský deník nabízí klasická díla ve zvukové podobě ke stažení zdarma. Projekt Českého rozhlasu nás nabádá: „Vem Boženu do metra!“ :-).

eReading.cz je další elektronické knihkupectví, které nabízí k prodeji i nejnovější bestsellery jako e-knihy.  Ale ceny jsou poněkud vyšší!

Království mluveného slova je katalog audioknih, rozhlasových her, pohádek, povídek, rozhlasových seriálů a četby na pokračování. Najdte zde spoustu zajímavých knižních titulů, vše co Vám uteklo z mluveného slova na českých a slovenských stanicích a také informace o autorech rozhlasových her.

 

Knihovny a on-line katalogy

Knihovna města Olomouce

Městská knihovna Prostějov

Vědecká knihovna v Olomouci

Knihovna Univerzity Palackého v Olomouci

Národní knihovna České republiky

Katalogy olomouckých knihoven  (stránka Knihovny UP)

CASLIN - Souborný katalog ČR

JIB - Jednotná informační brána

			Logo Městská knihovna v Praze

 

Podívejte se na projekty Městské knihovny v Praze na www.mlp.cz/cz/projekty/

a stáhněte si školní četbu zdarma ZDE.

 

Provozní doba

Středa

17.00 – 20.00 hod.

 

Informace o naší knihovně najdete také na webu obce Bystročice a webu Vědecké knihovny Olomouc ZDE.